Skiathos Palace Hotel Resort - Μοναδική Διαμονή με θέα 5 αστέρων...

Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

Πρωτεσίλαος-Σκιάθος 0-1

Τρίποντο ύστερα από αρκετό καιρό για τη Σκιάθο. Οι νησιώτες πέρασαν με 0-1 από τη δύσκολη έδρα του Πρωτεσιλάου χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Ναλμπάντης με κεφαλιά στο 29ο λεπτό, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Τσάγγαρη. Μάλιστα, έπαιξαν για περίπου 40 λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Καμπουρέλη στο 55' με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Πρωτεσίλαος είχε μια καλή ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά ο Παπάρας απέκρουσε την κεφαλιά του Κατσαβριά.
Συνθέσεις:
Πρωτεσίλαος: Κόλλιας, Μαρικλέν (65' Παναγιώτου), Κοντοβάς, Λεϊμονής, Σιαμανίκος, Κόρκος, Καπετανάκης, Κόρδα, Παπαδόπουλος, Κατσαβριάς, Γεωργιάδης (46' Αραπίτσας).
Σκιάθος: Παπάρας, Πρίφτι, Γκάγκας, Ναλμπάντης, Καμπουρέλης, Γκίνης, Σκέμπι (80' Ευσταθίου), Μουτζούρης, Αποστολίδης, Ντερβίσι (70' Σταμέλος), Τσάγγαρης (90' Σταμέλος).